Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| John Deere | Tractor | 7710, 7810 | RE199227 |
Product Specifications
| Core Height | 26 1/8" |
|---|---|
| Core Width | 21 3/8" |
| Overall Height | 30 3/4" |
| Overall Width | 22 1/2" |
| Outlet Hose Size | 2 5/16" |
| Inlet Hose Size | 2 5/16" |
| Fins Per Inch | 12 Serpentine |
| Number Of Rows | 5 |
| Oil Cooler | No |
| Interchange Numbers | AP Air |
