Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| John Deere | Tractor | 9100, 9200 | RE152485, RE62854 |
Product Specifications
| Core Height | 39 1/2" |
|---|---|
| Core Width | 29" |
| Overall Height | 47 3/8" - Includes Frame |
| Overall Width | 30 3/8" - Includes Frame |
| Outlet Hose Size | 2 1/2" |
| Inlet Hose Size | 2 1/2" |
| Filler Neck Height | No Fill Neck |
| Fins Per Inch | 10 |
| Number Of Rows | 5 |
