Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model | OEM Reference Numbers |
|---|---|---|---|
| John Deere | Tractor | 2210 | LVA800980 |
Product Specifications
| Core Height | 12 3/4" |
|---|---|
| Core Width | 15 1/4" |
| Core Thickness | 1 7/8" |
| Overall Height | 16 5/8" (17 1/2" With Mounting Pins) |
| Overall Width | 16" |
| Outlet Hose Size | 1 1/8" |
| Inlet Hose Size | 1 1/8" |
| Filler Neck Height | 5/8" |
| Fins Per Inch | 11 U Fin |
| Number Of Rows | 2 |
| Radiator Type | PTR |
