Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model | OEM Reference Numbers |
|---|---|---|---|
| John Deere | Tractor | 2032R, 3025D, 3025E, 3032E, 3035D, 3038E | LVA19883 |
Product Specifications
| Core Height | 17 3/4" |
|---|---|
| Core Width | 16 1/8" |
| Core Thickness | 1 7/16" |
| Overall Height | 22 1/4" |
| Overall Width | 17" |
| Outlet Hose Size | 1 1/8" |
| Inlet Hose Size | 1 1/8" |
| Filler Neck Height | 1 5/8" I.D. x 3/4" Deep |
| Fins Per Inch | 12 U Fin |
| Number Of Rows | 2 |
| Radiator Type | PTR |
