Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model | OEM Reference Numbers |
|---|---|---|---|
| John Deere | Combine | S680, S680 HM, S690, S690 HM, S780, S790 | AXE56095 |
Product Specifications
| Core Height | 52 5/8" |
|---|---|
| Core Width | 20 1/4" |
| Overall Height | 60" (63" w/ Mounts) |
| Overall Width | 20 1/2" (23 3/4" w/ Flanges) |
| Overall Thickness | 5 3/4" |
| Outlet Hose Size | 3 1/2" |
| Inlet Hose Size | 3 1/2" |
| Fins Per Inch | 7 |
| Radiator Type | Bar Plate |
