Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model | OEM Reference Numbers |
|---|---|---|---|
| John Deere | Skid Steer Loader | 316GR, 316P, 317G, 318G | AT483201 |
Product Specifications
| Core Height | 22" |
|---|---|
| Core Width | 16" |
| Overall Thickness | 3 3/8" |
| Outlet Hose Size | 1 1/2" |
| Inlet Hose Size | 1 1/2" |
| Fins Per Inch | 9 Square Wave |
| Number Of Rows | 3 |
| Radiator Type | PTR |
