Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| John Deere | Crawler | 700K, 750K | AT374931 |
Product Specifications
| Core Height | 36" |
|---|---|
| Core Width | 12 3/4" |
| Core Thickness | 5 1/4" |
| Overall Height | 43 3/8" (47" W/ MOUNTING PEGS) |
| Overall Width | 13" (15 1/2" W/ CONNECTIONS) |
| Outlet Hose Size | 2 3/4" |
| Inlet Hose Size | 2 3/4" |
| Fins Per Inch | 11 |
| Number Of Rows | 5 |
| Radiator Type | All Aluminum |
| Interchange Numbers | AP Air |
