Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| John Deere | Tractor | 1020, 1120, 820, 920 | AT20797 |
| John Deere | Wheel Loader | 300 Utility, 301 Utility | AT20797 |
Product Specifications
| Core Height | 17" |
|---|---|
| Core Width | 18 1/2" |
| Overall Height | 24" |
| Overall Width | 19 1/4" |
| Outlet Hose Size | 1 7/8" |
| Inlet Hose Size | 1 1/2" |
| Filler Neck Height | 1" |
| Fins Per Inch | 8 |
| Number Of Rows | 3 |
| Interchange Numbers | AP Air |
