Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| John Deere | Tractor | 320, 420, 430 | AT10695 |
Product Specifications
| Core Height | 16 7/8" |
|---|---|
| Core Width | 15 1/4" |
| Overall Height | 21 5/8" - Does Not Include Filler Neck |
| Overall Width | 16" |
| Outlet Hose Size | 1 1/2" |
| Inlet Hose Size | 1 1/2" |
| Filler Neck Height | 4" |
| Fins Per Inch | 7 |
| Number Of Rows | 3 |
| Additional Info | With Long Neck |
| Interchange Numbers | AP Air |
