Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| John Deere | Backhoe | 300D, 310C, 310D, 315C, 315D | AT100446, AT129142, AT167021 |
Product Specifications
| Core Height | 23 1/4" |
|---|---|
| Core Width | 21" |
| Overall Height | 28 1/2" - Does Not Include Filler Neck |
| Overall Width | 22 1/8" |
| Outlet Hose Size | 2" |
| Inlet Hose Size | 2" |
| Filler Neck Height | 1" |
| Fins Per Inch | 9 |
| Number Of Rows | 3 |
