Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| John Deere | Tractor | 4630 | AR61884 |
Product Specifications
| Outlet Hose Size | 2 1/4" |
|---|---|
| Inlet Hose Size | 2" |
| Filler Neck Height | 1" |
| Fins Per Inch | 11 |
| Overall Height | 37" - Does Not Include Fillerneck |
| Overall Width | 22 1/2" |
| Core Width | 21 5/8" |
| Core Height | 29 1/8" |
| Core Thickness | 3 5/8" |
| Number Of Rows | 6 |
| Interchange Numbers | AP Air |
