Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| John Deere | Tractor | 320, 330, 40 Series, M, MT | AM1771T |
Product Specifications
| Core Height | 17" |
|---|---|
| Core Width | 15 1/4" |
| Overall Height | 23 1/4" - Does Not Include Filler Neck |
| Overall Width | 16" |
| Outlet Hose Size | 2" |
| Inlet Hose Size | 2 1/4" |
| Filler Neck Height | 1 5/8" |
| Fins Per Inch | 7 |
| Number Of Rows | 3 |
| Interchange Numbers | AP Air |
