Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| John Deere | Tractor | 2955, 3050 Euro, 3150, 3350 Euro | AL56375 |
Product Specifications
| Outlet Hose Size | 2" |
|---|---|
| Inlet Hose Size | 2" |
| Filler Neck Height | 3/4" |
| Fins Per Inch | 8 |
| Overall Height | 31 1/2" - Does Not Include Fillerneck |
| Overall Width | 20 3/4" |
| Core Width | 18 1/2" |
| Core Height | 24 1/4" |
| Core Thickness | 2 5/8" |
| Number Of Rows | 4 |
| Interchange Numbers | AP Air |
