Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| John Deere | Tractor | 6105M, 6105R, 6110M, 6110M Euro, 6110R, 6110R Euro, 6115M, 6115R, 6120M, 6120M Euro, 6120R, 6120R Euro, 6125M, 6125R, 6130M, 6130R, 6140M, 6R 110, 6R 120, 6R 140 | AL20550, AL214254, AL220815 |
Product Specifications
| Core Height | 19 3/4" |
|---|---|
| Core Width | 23 1/2" |
| Core Thickness | 4 3/4" |
| Overall Height | 26 1/2" |
| Overall Width | 24 5/8" |
| Outlet Hose Size | 2 3/8" |
| Inlet Hose Size | 2 1/2" |
| Fins Per Inch | 13 Square Wave |
