Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| John Deere | Combine | 9650STS, 9660, 9660STS, 9760STS | AH168080, AH208052, AH212547 |
| John Deere | Cotton Picker | 9996 | AH168080, AH208052, AH212547 |
Product Specifications
| Core Height | 36 13/16" |
|---|---|
| Core Width | 25" |
| Overall Height | 44 13/16" - Does Not Include Filler Neck |
| Overall Width | 26 1/8" |
| Outlet Hose Size | 2 1/2" Lower Right |
| Inlet Hose Size | 2 1/2" Upper Right |
| Filler Neck Height | 3 7/8" |
| Fins Per Inch | 5 COTTON |
| Number Of Rows | 4 INLINE TUBES |
