Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| John Deere | Combine | 9400, 9500, 9500SH, 9600 | AH128258, AH137544 |
Product Specifications
| Core Height | 33 7/8" |
|---|---|
| Core Width | 20" |
| Overall Height | 42" - Does Not Include Filler Neck |
| Overall Width | 21 3/16" |
| Outlet Hose Size | 2 1/2" |
| Inlet Hose Size | 2 1/2" |
| Filler Neck Height | 3/4" |
| Fins Per Inch | 4 |
| Number Of Rows | 4 |
