Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model | OEM Reference Numbers |
|---|---|---|---|
| JLG | Material Handler | G9-43A | 0160020608, 12303D0C |
Product Specifications
| Core Height | 23 1/2" |
|---|---|
| Core Width | 25" |
| Core Thickness | 3 1/4" |
| Overall Height | 29 1/2" |
| Overall Width | 26" |
| Outlet Hose Size | 2" |
| Inlet Hose Size | 1 3/4" |
| Filler Neck Height | 1 5/8" ID x 3/4" Deep |
| Fins Per Inch | 8 Flat Fin |
| Number Of Rows | 6 |
| Oil Cooler | No |
