Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Jcb | Loadall | 530 | 30925545 |
| Jcb | Telescopic Handler | 531-70, 532, 532H, 533-105, 535, 535-125, 535-140, 535-60, 535-95, 536-60, 537, 537H, 540, 540-140, 540-170, 541-70, 550, 550-140, 550-170 | 30925545 |
Product Specifications
| Core Height | 22 3/8" |
|---|---|
| Core Width | 21 5/8" |
| Core Thickness | 4" |
| Overall Height | 28 3/8" |
| Overall Width | 23 3/16" |
| Outlet Hose Size | 2 1/4" |
| Inlet Hose Size | 2 1/4" |
| Fins Per Inch | 9 |
| Number Of Rows | 4 |
| Radiator Type | Plastic/Aluminum |
| Interchange Numbers | AP Air |
