Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| International | Tractor | 826 | 405998R1 |
Product Specifications
| Core Height | 23 1/8" |
|---|---|
| Core Width | 18 3/4" |
| Overall Height | 29 7/8" - Does Not Include Filler Neck |
| Overall Width | 20 1/16" |
| Outlet Hose Size | 2" |
| Inlet Hose Size | 2" |
| Filler Neck Height | 2 5/8" |
| Fins Per Inch | 9 |
| Number Of Rows | 4 |
| Interchange Numbers | AP Air |
