Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model | OEM Reference Numbers |
|---|---|---|---|
| Hyster | FORKLIFT | H45-65XM | 2055338 |
Product Specifications
| Core Height | 18 3/4" |
|---|---|
| Core Width | 16 3/4" |
| Core Thickness | 1 7/8" |
| Outlet Hose Size | 34mm, 1 5/16" |
| Inlet Hose Size | 34 mm, 1 5/16" |
| Filler Neck Height | 32 mm |
| Fins Per Inch | 6 Flat Fin |
| Oil Cooler | 11" Centers |
| Radiator Type | PTR Construction |
