Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model | OEM Reference Numbers |
|---|---|---|---|
| Hyster | FORKLIFT | S40-65XM | 2038184, 8504678 |
Product Specifications
| Core Height | 19" |
|---|---|
| Core Width | 19 1/4" |
| Core Thickness | 2 1/2" |
| Outlet Hose Size | 1 1/2" |
| Inlet Hose Size | 1 1/2" |
| Filler Neck Height | 32 mm |
| Fins Per Inch | 11 Serpentine |
| Oil Cooler | 11 1/2" Centers |
