Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Ford/New Holland | Tractor | 1715 | SBA310100630 |
Product Specifications
| Core Height | 15 3/4" |
|---|---|
| Core Width | 16 1/2" |
| Overall Height | 20" - Does Not Include Filler Neck |
| Overall Width | 17 1/4" |
| Outlet Hose Size | 1 3/8" |
| Inlet Hose Size | 1 3/8" |
| Filler Neck Height | 3/4" |
| Fins Per Inch | 11 |
| Number Of Rows | 2 |
| Interchange Numbers | AP Air |
