Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Ford/New Holland | Tractor | 1900 | SBA310100280 |
Product Specifications
| Core Height | 14 7/8" |
|---|---|
| Core Width | 15 1/2" |
| Overall Height | 19 3/8" - Does Not Include Filler Neck |
| Overall Width | 17 1/4" |
| Outlet Hose Size | 1 1/4" |
| Inlet Hose Size | 1 1/4" |
| Filler Neck Height | 1 5/8" I.D. x 3/4" Deep |
| Fins Per Inch | 11 |
| Number Of Rows | 2 |
| Interchange Numbers | AP Air |
