Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Ford/New Holland | Skidsteer | L454, L455 | 9828621 |
| John Deere | Skidsteer | 570, 575 | 9828621, MG9828621 |
Product Specifications
| Core Height | 17 1/2" |
|---|---|
| Core Width | 15 3/8" |
| Core Thickness | 2 3/8" |
| Overall Height | 21 1/2" - Does Not Include Filler Neck |
| Overall Width | 15 3/4" |
| Outlet Hose Size | 1 1/2" |
| Inlet Hose Size | 1 1/2" |
| Filler Neck Height | 1 1/4" |
| Fins Per Inch | 9 |
| Number Of Rows | 5 |
