Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Ford/New Holland | Skidsteer | L465, L565, LS140, LS150, LS160, LS170, LX465, LX485, LX565, LX665 | 86534249, 86563887, 9842126 |
| John Deere | Skidsteer | 4475, 5575, 6675, 7775 | MG86534249, MG86563887, MG9842125, MG9842126 |
Product Specifications
| Core Height | 18 5/16" |
|---|---|
| Core Width | 18" |
| Overall Height | 23" |
| Overall Width | 18 3/4" |
| Outlet Hose Size | 1 3/8" |
| Inlet Hose Size | 1 3/8" |
| Filler Neck Height | 3/4" |
| Fins Per Inch | 7 FLAT FIN |
| Number Of Rows | 5 |
