Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Ford/New Holland | Skidsteer | L865, LS180, LX865, LX885 | 86511989, 86534243 |
| John Deere | Skidsteer | 8875 | MG86534243 |
Product Specifications
| Core Height | 20" |
|---|---|
| Core Width | 19 1/2" |
| Overall Height | 25 3/4" - Does Not Include Filler Neck |
| Overall Width | 20 1/4" |
| Outlet Hose Size | 1 3/4" |
| Inlet Hose Size | 1 3/4" |
| Filler Neck Height | 3/4" |
| Fins Per Inch | 11 |
| Number Of Rows | 5 |
