Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Ford/New Holland | Skidsteer | L554, L555 | 771706, 771716, MG771716 |
| John Deere | Skidsteer | 675, 675B | MG771716 |
Product Specifications
| Core Height | 17 3/4" |
|---|---|
| Core Width | 18" |
| Overall Height | 24" - Does Not Include Filler Neck |
| Overall Width | 19" |
| Outlet Hose Size | 1 1/2" |
| Inlet Hose Size | 1 1/2" |
| Filler Neck Height | 3/4" |
| Number Of Rows | 3 |
