Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Case/IH | Tractor | D35, D40, D45, DX35, DX40, DX45 | 86402724, 86402725 |
| Ford/New Holland | Tractor | TC35, TC35A, TC35D, TC35DA, TC40, TC40A, TC40D, TC40DA, TC45, TC45A, TC45D, TC45DA | 86401463, 86401465, 86402724, 86402725 |
Product Specifications
| Core Height | 14 3/4" |
|---|---|
| Core Width | 17" |
| Core Thickness | 2 1/16" |
| Overall Height | 19 7/8" |
| Overall Width | 20 1/4" |
| Outlet Hose Size | 1 3/8" |
| Inlet Hose Size | 1 3/8" |
| Fins Per Inch | 11 Serpentine |
| Number Of Rows | 4 |
| Radiator Type | Copper/Brass |
