Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Ford/New Holland | Tractor | 9030E, 9030V | 9700356, 9706675, V78976 |
Product Specifications
| Core Height | 20 3/4" |
|---|---|
| Core Width | 26" |
| Overall Height | 26 3/4" |
| Overall Width | 27 1/8" |
| Outlet Hose Size | 2" |
| Inlet Hose Size | 1 3/4" |
| Filler Neck Height | 3/4" |
| Fins Per Inch | 7 FLAT FIN |
| Number Of Rows | 5 |
| Oil Cooler | Yes - 12" Centers, 3/8" Inv Flare Fittings |
