Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Ford/New Holland | Tractor | T8030, T8040, T8050, TG275, TG305 | 87448824 |
Product Specifications
| Core Height | 31 1/2" |
|---|---|
| Core Width | 20" |
| Overall Height | 38" |
| Overall Width | 21 1/8" |
| Outlet Hose Size | 2 1/4" |
| Inlet Hose Size | 2 1/4" |
| Fins Per Inch | 7 |
| Number Of Rows | 6 |
| Interchange Numbers | AP Air |
