Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Ford/New Holland | Tractor | 1100 | 86561696 |
Product Specifications
| Core Height | 10 5/8" |
|---|---|
| Core Width | 12 1/4" |
| Overall Height | 15 3/4" |
| Overall Width | 12 7/8" |
| Outlet Hose Size | 1 3/8" |
| Inlet Hose Size | 1 3/8" |
| Fins Per Inch | 10 |
| Number Of Rows | 2 |
| Oil Cooler | No |
| Radiator Type | Copper/Brass Radiator |
| Additional Info | INCLUDES SHROUD (10 5/8" DIAMETER HOLE) |
| Interchange Numbers | AP Air |
