Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Ford/New Holland | Tractor | 8770, 8770A | 86012173, 86013263, 89821616 |
Product Specifications
| Core Height | 26 7/8" |
|---|---|
| Core Width | 27 1/2" |
| Core Thickness | 2 3/4" |
| Outlet Hose Size | 2" |
| Inlet Hose Size | 2" |
| Filler Neck Height | 1 3/4" |
| Fins Per Inch | 8 Flat Fin |
| Number Of Rows | 4 |
| Oil Cooler | No |
| Radiator Type | Copper/Brass Radiator |
