Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Ford/New Holland | Tractor | 9484, 9680, 9682, 9880, 9882 | 86012053, 9703749 |
Product Specifications
| Core Height | 38 5/8" |
|---|---|
| Core Width | 33 3/4" |
| Core Thickness | 3 7/8" |
| Overall Height | 48 7/8" - Does Not Include Filler Neck |
| Overall Width | 36" |
| Outlet Hose Size | 2 1/2" |
| Inlet Hose Size | 2 1/4" |
| Filler Neck Height | 3 1/2" |
| Fins Per Inch | 8 Square Wave |
| Number Of Rows | 7 Inline |
| Oil Cooler | No |
| Radiator Type | Copper/Brass Radiator |
| Additional Info | Has A 3/4" Beaded Connection On Top Tank |
