Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Ford/New Holland | Tractor | 1120, 1215, 1220 | 83965244, SBA310100610 |
Product Specifications
| Core Height | 13 3/8" |
|---|---|
| Core Width | 13" |
| Overall Height | 18 1/2" |
| Overall Width | 14 3/8" |
| Outlet Hose Size | 1 1/8" |
| Inlet Hose Size | 1 1/8" |
| Fins Per Inch | 12 Serpentine |
| Number Of Rows | 3 |
| Oil Cooler | No |
| Radiator Type | Copper/Brass Radiator |
