Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Ford/New Holland | Tractor | TB100, TB110, TB120, TB80, TB85, TB90 | 82985374 |
Product Specifications
| Core Height | 19 9/16" |
|---|---|
| Core Width | 18" |
| Overall Height | 24" |
| Overall Width | 18 3/4" |
| Outlet Hose Size | 1 3/4" |
| Inlet Hose Size | 1 1/2" |
| Filler Neck Height | 3/4" |
| Fins Per Inch | 8 Flat Fin |
| Number Of Rows | 5 |
| Interchange Numbers | AP Air |
