Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Ford/New Holland | Tractor | 7610, 7810, 7810S | 82980245 |
Product Specifications
| Core Height | 22 3/8" |
|---|---|
| Core Width | 18" |
| Core Thickness | 2 3/4" |
| Overall Height | 28 3/4" |
| Overall Width | 18 7/8" |
| Outlet Hose Size | 2" |
| Inlet Hose Size | 1 3/4" |
| Fins Per Inch | 8 Flat Fin |
| Number Of Rows | 4 |
| Oil Cooler | 12" Centers |
| Radiator Type | Copper/Brass Radiator |
| Interchange Numbers | AP Air |
