Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Ford/New Holland | Tractor | TT60A | 82825559 |
Product Specifications
| Core Height | 17 1/2" |
|---|---|
| Core Width | 18" |
| Core Thickness | 2 1/8" |
| Overall Height | 23 5/8" - Does Not Include Filler Neck |
| Overall Width | 20 1/2" - Includes Side Brackets |
| Outlet Hose Size | 1 1/2" |
| Inlet Hose Size | 1 3/4" |
| Filler Neck Height | 1 5/8" ID x 3/4" Deep |
| Fins Per Inch | 10 |
| Number Of Rows | 3 |
| Oil Cooler | No |
| Radiator Type | Copper/Brass |
| Interchange Numbers | AP Air |
