Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model | OEM Reference Numbers |
|---|---|---|---|
| Caterpillar | Excavator | 305 MINI | 245-2138 |
Product Specifications
| Core Height | 19 3/4" |
|---|---|
| Core Width | 17 5/8" |
| Core Thickness | 1 7/16" |
| Overall Height | 23 3/4" |
| Overall Width | 18 5/8" |
| Outlet Hose Size | 1 3/8" |
| Inlet Hose Size | 1 3/8" |
| Number Of Rows | 2 |
