Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Case/IH | Tractor | C | 352914R92 |
| International | Tractor | C | 352914R92 |
Product Specifications
| Core Height | 16" |
|---|---|
| Core Width | 16" |
| Core Thickness | 2 3/4" |
| Overall Height | 21 7/16" - Does Not Include Filler Neck |
| Overall Width | 17 1/2" |
| Outlet Hose Size | 2" |
| Inlet Hose Size | 2 1/2" |
| Filler Neck Height | 3/4" |
| Fins Per Inch | 9 |
| Number Of Rows | 4 |
| Interchange Numbers | AP Air |
