Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Case/IH | Tractor | 430, 470 | G45177 |
Product Specifications
| Core Height | 16 1/8" |
|---|---|
| Core Width | 15 5/8" |
| Overall Height | 22 1/4" - Does Not Include Filler Neck |
| Overall Width | 16 3/4" |
| Outlet Hose Size | 1 3/4" |
| Inlet Hose Size | 1 3/4" |
| Filler Neck Height | 1" |
| Fins Per Inch | 8 |
| Number Of Rows | 3 |
| Radiator Type | Copper/Brass |
| Interchange Numbers | AP Air |
