Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Case/IH | Swather | WD1903, WD2303 | 87340496 |
| Ford/New Holland | Swather | H8060, H8080 | 87340496 |
Product Specifications
| Core Height | 33 1/8" |
|---|---|
| Core Width | 31 1/2" |
| Core Thickness | 3" |
| Overall Height | 37 5/8" |
| Overall Width | 34 1/2" |
| Overall Thickness | 6" |
| Outlet Hose Size | 1 3/4" |
| Inlet Hose Size | 1 3/4" |
| Interchange Numbers | AP Air |
