Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Case/IH | Skidsteer | SR130, SR150 | 84379152 |
| Ford/New Holland | Skidsteer | L213, L215 | 84379152 |
Product Specifications
| Core Height | 20 3/8" |
|---|---|
| Core Width | 17" |
| Core Thickness | 3" |
| Overall Height | 25 1/2" |
| Overall Width | 17 1/4" |
| Outlet Hose Size | 1 3/4" |
| Inlet Hose Size | 1 3/4" |
| Filler Neck Height | 1 5/8" ID x 3/4" Deep |
| Fins Per Inch | 10 Square Wave |
| Number Of Rows | 3 |
| Interchange Numbers | AP Air |
