Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Case/IH | Tractor | 7110, 7120, 7130, 7140, 7150, 7210, 7220, 7230, 7240, 7250 | A190663, A190807 |
Product Specifications
| Core Height | 26 1/4" |
|---|---|
| Core Width | 27 3/4" |
| Core Thickness | 3 7/8" |
| Overall Height | 32 5/8" - Does Not Include Filler Neck |
| Overall Width | 28 5/8" |
| Outlet Hose Size | 2 1/4" |
| Inlet Hose Size | 2 1/4" |
| Filler Neck Height | 3/4" |
| Fins Per Inch | 8 |
| Number Of Rows | 7 |
