Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Case/IH | Tractor | 2090, 2094, 2290, 2294 | A165922 |
Product Specifications
| Core Height | 23 1/4" |
|---|---|
| Core Width | 22 1/4" |
| Overall Height | 30 5/8" - Does Not Include Filler Neck |
| Overall Width | 23 1/4" |
| Outlet Hose Size | 2 1/2" |
| Inlet Hose Size | 2 1/2" |
| Filler Neck Height | 1 1/2" |
| Fins Per Inch | 8 |
| Additional Info | Bottom Mount Studs are on 14 3/4" Centers |
| Interchange Numbers | AP Air |
