Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Bobcat | Skidsteer | A770, S750, S770, T750, T770 | 7024102, 7025103 |
Product Specifications
| Core Height | 20 1/2" |
|---|---|
| Core Width | 20 1/2" |
| Core Thickness | 3" |
| Overall Height | 24" |
| Overall Width | 20 7/8" |
| Outlet Hose Size | 1 3/4" |
| Inlet Hose Size | 1 3/4" |
| Fins Per Inch | 10 Serpentine |
| Number Of Rows | 3 |
| Oil Cooler | No |
