Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Bobcat | Skidsteer | 553, S130, T140 | 6736362 |
Product Specifications
| Core Height | 26 1/8" |
|---|---|
| Core Width | 11 5/8" |
| Core Thickness | 2 5/8" |
| Overall Height | 32" |
| Overall Width | 12 1/4" |
| Outlet Hose Size | 1 1/4" |
| Inlet Hose Size | 1 1/4" |
| Fins Per Inch | 8 |
| Number Of Rows | 4 |
| Interchange Numbers | AP Air |
