Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Bobcat | Skidsteer | S100, T110 | 6690594 |
Product Specifications
| Core Height | 26" |
|---|---|
| Core Width | 11 7/8" |
| Core Thickness | 3 5/16" |
| Overall Height | 31 15/16" |
| Overall Width | 12 7/8" |
| Outlet Hose Size | 1 1/4" |
| Inlet Hose Size | 1 1/4" |
| Fins Per Inch | 12 |
| Interchange Numbers | AP Air |
