Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Bobcat | Skidsteer | 733G, 773, S150, S160, S175, S185, T190, T190G | 6685733, 6718648 |
Product Specifications
| Core Height | 27" |
|---|---|
| Core Width | 12 1/2" |
| Core Thickness | 2 5/8" |
| Overall Height | 31" - Does Not Include Filler Neck |
| Overall Width | 13 5/8" |
| Outlet Hose Size | 1 1/4" |
| Inlet Hose Size | 1 1/4" |
| Filler Neck Height | 2 1/4" |
| Fins Per Inch | 16 |
| Number Of Rows | 4 |
| Radiator Type | Copper/Brass |
