Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Bobcat | Skidsteer | 773T G Series, A300, S220, S250, S300, S330, T250, T300, T320 | 6684367, 6737650, 7173921 |
Product Specifications
| Core Height | 27 1/2" |
|---|---|
| Core Width | 15 1/4" |
| Core Thickness | 2" |
| Overall Height | 33 1/4" |
| Overall Width | 15 1/4" |
| Outlet Hose Size | 1 5/8" |
| Inlet Hose Size | 1 5/8" |
| Fins Per Inch | 13 |
| Number Of Rows | 3 |
| Radiator Type | Copper/Brass |
