Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Bobcat | Skidsteer | 963, 963G | 6674691 |
Product Specifications
| Outlet Hose Size | 1 3/4" |
|---|---|
| Inlet Hose Size | 1 3/4" |
| Filler Neck Height | Filler Neck Located on Back of Top Tank |
| Fins Per Inch | 11 |
| Overall Height | 29 3/8" |
| Overall Width | 22 1/2" |
| Core Width | 22" |
| Core Height | 23 1/2" |
| Core Thickness | 2 5/8" |
| Number Of Rows | 4 |
| Interchange Numbers | AP Air |
